گوی لاستیکی

گوی لاستیکی

گوی لاستیکی


گوی لاستیکی

تعریف گوی لاستیکی:

از نمونه قطعات صنعت لاستیک می باشد که وظیفه آن آب بندی در پمپ دیافراگم شیرهای اطمینان و سوپاپ ها را دارا است و با توجه به نقش  چر اهمیت و حساس آن در مکان های صنعتی تمامی موارد مربوط به این قطعه کروی شکل از قبیل تولید ، وزن چگالی ، جنس یا متریال ، ظاهر و ابعاد باید به صورت کاملا مهندسی محاسبه و اندازه گیری گردد.

متریال(جنس) گوی لاستیکی:

 متریال با توجه به محیط کاری و شرایط جوی کارکرد این قطعه انتخاب می شود، متریال epdm در بسیاری از مواد شیمیایی ، مانند اسیدها و بازها همچنین در آب گرم و آب شور تا دمای 100 درجه سانتی گراد استفاده می شودد.با جنس ان بی ار NBR در محیط هایی که در مجاورت روغن ، بخار روغن و… وجود داشته باشد مورد استفاده قرار می گیرد. متریال سیلیکون SILICON در دمای 20- درجه الی 200 درجه به کار برده می شود. با متریال وایتون در محیط های شیمیایی با دمای بالای 200 درجه مورد استفاده  قرار می گیرد ، درحالتی که محیط کارکرد دارای شرایط عادی باشد می توان از متریال NR و SBR استفاده می شود.

• متریال نیتریل NBR ضد روغن و حرارت
• متریال NR کائوچوی طبیعی
• متریال SILICONE ضد حرارت – ضد روغن – بهداشتی – پزشکی – مواد غذایی
• متریال NR+PBR ضد سایش

گوی لاستیکی چیست ؟

 یکی از قطعات لاستیک  است که وظیفه ی آب بندی در پمپ های دیافراگم شیر ها و سوپاپ ها را دارد ، این قطعه در صنعت بسیار پرکار می باشد و نقش بسیاری مهمی را در صنعت ایفا می نماید. گوی لاستیکی ترکیبی از گلوله های سربی و لاستیک است که درصنایع مختلف برای ممانعت از ورود مواد به داخل لوله ها و مخازن استفاده می گردد. گوی های لاستیکی در دو نوع مختلف و با قابلیت تغییر وزن بنا به محل استفاده قابل تولید است. برخی ازگوی های لاستیکی با مغزی فلزی جهت افزایش وزن به همراه روکش لاستیکی تولید می گردد و برخی دیگر بصورت تمام لاستیک ارائه می شوند.

 

Rubber Balls 03 min 300x225 - گوی لاستیکی

 

چگالی، جرم، وزن، ابعاد گوی لاستیکی :

چگالی و جرم این قطعه مهمترین بخش  آن است به دلیل اینکه در پمپ ها و سوپاپ ها مورد استفاده قرار  داده می شود  و همچنین حرکت گوی لاستیکی با فشار وارد شده و مهندسی تنظیم می شود در طراحی مکانیزم همه پارامتر ها از قبیل سایز ، جرم موثر است.و همچنین گوی فولادی و یا آلومینیومی در مرکز گوی ،موثر درافزایش وزن قطعه است و برای کم کردن وزن از ورق خم شده تو خالی می توان بهره کرد. به  خاطر اینکه باید ساخت این قطعه دقیق باشد و اندازه گیری چگالی و وزن و اعلد گوی لاستیکی بسیار پر اهمیت است.

کاربرد گوی لاستیکی

در مکانیزم های صنعتی و پمپ های بادی و سوپاپ ها وظیفه باز و بستن جریان سیال ، هوا و… یا موارد دیگر را دارد و دلیل استفاده از این قطعه در این مکانیزم حرکت آسان آن با کمترین فشار است که ظاهر کروی شکل قطعه این امکان را به طراح می دهد که با کمترین انرژی بیشترین حرکت و بالاترین ضریب اطمینان آب بندی را در طراحی خود  به کار ببرد. در صنعت برای بازو بسته کردن پمپ های بادی و سوپاپ ها وظیفه ی باز و بسته کردن جریان مواد سیال یا هوا را دارا است و با کمترین فشار به راحتی روی آن حرکت می کند. گوی لاستیکی جهت استفاده در لوله ها برای قطع و ورود مشتقات و مایعات داخل لوله ها به کار گرفته می شود.این گوی یا توپ لاستیکی در دو نوع داخل فلزدار ( فلز از جنس سرب یا چدن ) و بدون فلز ( تمام لاستیک ) موجود است .

گوی لاستیکی
گوی یا توپ لاستیکی شیرآلات

یکی از کاربردهای گوی لاستیکی جهت سیل کردن خطوط لوله و مخازن است.

ساچمه لاستیکی پمپ دیافراگمی
بال ولو پمپ دیافراگمی یا همان ساچمه پمپ دیافراگمی در قطرهای مختلف با جنس های گوناگون جهت ولو پمپ دیافراگمی قابل سفارش می باشد. ساچمه لاستیکی جزو قطعات مصرفی پمپ دیافراگمی  می باشد که بهتر است پس از دو یا سه بار تعویض دیافراگم، بال ولو (ساچمه) و نشیمنگاه آن نیز تعویض بشود.

سایز ساچمه لاستیکی ۴۰-۱۰۰ میلی متر

سایز ساچمه لاستیکی ۴ تا ۱۰ سانتی متر

این محصول با نام های ساچمه لاستیکی، کره لاستیکی ،گوی لاستیکی یا توپ و توپک لاستیکی شناخته می شود و به نام انگلیسیRubber ball است و در سایزهای متنوع قابل تولید  می باشد.

ساچمه لاستیکی پمپ دیافراگمی – بال ولو پمپ دیافراگمی یا همان ساچمه پمپ دیافراگمی در قطرهای مختلف با جنس های گوناگون جهت ولو پمپ دیافراگمی قابل سفارش می باشد  ساچمه لاستیکی جزو قطعات مصرفی پمپ دیافراگمی است که پیشنهاد می گردد پس از دو یا سه بار تعویض دیافراگم، بال ولو (ساچمه) و نشیمنگاه آن نیز تعویض بشود. 

ساچمه 40 میلیمتر لاستیکی – ساچمه 50 میلیمتر لاستیکی – ساچمه 60 میلیمترلاستیکی – ساچمه 70 میلیمتر لاستیکی – ساچمه 80 میلیمتر لاستیکی – ساچمه 90 میلیمتر لاستیکی – ساچمه 100 میلیمتر لاستیکی

ساچمه 4 سانتیمتر لاستیکی – ساچمه 5 سانتیمتر لاستیکی – ساچمه 6 سانتیمتر لاستیکی – ساچمه 7 سانتیمتر لاستیکی – ساچمه 8 سانتیمتر لاستیکی – ساچمه 9 سانتیمتر لاستیکی – ساچمه 10 سانتیمتر لاستیکی – ساچمه لاستیکی با سایز آزاد

ساچمه لاستیکی ضد سایش – ساچمه تفلونی – ساچمه لاستیکی – ساچمه پلاستیکی – ساچمه الاستومری – کره لاستیکی – بال الاستومری – بال فلزی – ساچمه PTFE – ساچمه صنایع غذایی – ساچمه ضد اسید – ساچمه ضد روغن – بال تو پر – ساچمه POM – ساچمه تفلونی – ساچمه پلی اتیلن – ساپمه پلی آمید – ساچمه PE – ساچمه PA

کره لاستیکی ضد سایش – کره تفلونی – کره لاستیکی – کره پلاستیکی – ساچمه لاستیکی – توپ لاستیکی – کره الاستومری – کره فلزی – کره PTFE – کره صنایع غذایی – کره ضد اسید – کره ضد روغن – کره توپر

این قطعه جزو قطعات مصرفی پمپ دیافراگمی  می باشد که پیشنهاد می گردد پس از دو یا سه بار تعویض دیافراگم، بال ولو (گوی) و سیت (نشیمنگاه گوی) آن نیز تعویض گردد.

 

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *