بررسی کلی اورینگ وایتون

بررسی کلی اورینگ وایتون

بررسی کلی اورینگ وایتون


بررسی کلی اورینگ وایتون


اورینگ وایتون ، نوع دیگری از انواع اورینگ می‌باشد که امروزه بسیار مورد توجه افراد مختلفی ، قرار گرفته است. همان‌طور که می‌دانید از اورینگ‌ها ، جهت آب بندی استفاده می‌شود. برای آب بندی انواع سیالات نظیر آب ، روغن ، نفت و … از اورینگ استفاده می‌شود. در این مقاله همراه ما باشید تا به بررسی کلی اورینگ وایتون بپردازیم.

اورینگ وایتون چیست؟

وایتون در واقع نوعی لاستیک مصنوعی و الاستومر فلوئور پلیمر است که یک اورینگ نسوز محسوب می‌شود. این اورینگ در رنگ‌های مشکی ، سفید ، سبز ، زرد ، قرمز ، قهوه ای ، بنفش ، طوسی و نارنجی موجود می‌باشد. از اورینگ وایتون ، در محیط هایی که دارای درجه حرارت بالایی می‌باشند ؛ مانند محیط های نفتی و هیدروکربنی استفاده می‌شود. از این اورینگ به صورت دو طرفه در سیستم‌های دینامیکی و استاتیکی به عنوان آب بنده استفاده می‌شود. این اورینگ برای استفاده در سیستم‌های بخار یا آب داغ مناسب نیست اما با این وجود ، از آن در سیستم‌های هیدروکربنی مخلوط با آب داغ استفاده می‌شود.

محدودیت‌های استفاده از اورینگ وایتون

استفاده از اورینگ وایتون در محیط هایی مانند کتون‌ها ، آمین‌ها ، استرها و اترها که دارای وزن مولکولی کم می‌باشند ؛ پیشنهاد نمی‌شود.

FKM Oring Brown Rubbersia min 300x300 - بررسی کلی اورینگ وایتون

نحوه اندازه گیری اورینگ وایتون

این اورینگ به شکل گرد طراحی شده است که گاز و مایع را درون خود نگه می‌دارد. اورینگ وایتون ، بر حسب میلی متر اندازه گیری می‌شود. برای اندازه گیری اورینگ ، ابتدا باید آن را روی سطح تمیز ، مسطح و یکدست قرار دهید. سپس قطر داخل آن را تعیین کنید. می‌توانید از یک خط کش برای اندازه گیری فاصله‌ی لبه‌های داخلی استفاده کنید. برای اندازه گیری قطر خارجی نیز ، می‌توانید به همین شیوه عمل کنید. در نهایت سطح مقطع اورینگ را اندازه گیری کنید. آن را به یک وارنر وصل کنید به طوری که تحت فشار قرار نگیرد و بعد ضخامت سطح مقطع اورینگ را ثبت کنید.

سخن پایانی

همانطور که در این مقاله به آن اشاره شد ؛ اورینگ وایتون یکی از رایج‌ترین اورینگ‌ها به شمار می‌رود. از این اورینگ ، در موتور هواپیما و سیستم‌های حمل و نقل سوخت خودرو استفاده می‌شود. در مقالات بعدی به بررسی کاربردها و سایر مشخصات این اورینگ ، می‌پردازیم.

شرکت پارس پلیمر ، دارای سابقه‌ی درخشان و بیش از نیم قرن تجربه ، در زمینه تولید قطعات لاستیکی ، پلاستیکی و لاستیک سازی می‌باشد. مسئولیت پذیری ، کارآفرینی و هدف‌گذاری ، از ارکان اصلی این شرکت به شمار می‌رود. این شرکت در راستای تولید ملی و با تولید انواع قطعات پلاستیکی و لاستیکی ، در ابعاد و متریال مختلف ، قدمی بسیار مطمئن و پرقدرت ، در عرصه‌ی صنعت نهاده است. از محصولات این شرکت می‌توان به کاسه نمد ، اورینگ NBR ، اورینگ سیلیکون ، اورینگ وایتون ، واشر لاستیکی ، اورینگ متری و اورینگ خاوری اشاره کرد. برای مشاهده‌ی محصولات بیشتر و بررسی اطلاعات محصول ، می‌توانید به فروشگاه پارس پلیمر مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *