اورینگ های مورد استفاده در دست کامل مغزی شیرآلات بهداشتی

image 16 min - اورینگ های مورد استفاده در دست کامل مغزی شیرآلات بهداشتی

اورینگ های مورد استفاده در دست کامل مغزی شیرآلات بهداشتی

اورینگ های مورد استفاده

در جهان کنونی حفظ سرمایه های طبیعی مانند سوخت های فسیلی ، آب ، خاک و محیط زیست از جمله دغدغه های بشر امروزی می باشد. زیرا که این منابع روز به روز در حال کاهش است و بهمین دلیل هزینه استفاده از آنها هم بالا می رود. لوله ها و شیرآلات از جمله وسایلی هستند که جهت انتقال برخی از این سرمایه ها مانند : نفت ، آب ، گاز و دیگر سیالات مورد استفاده قرار می گیرند لذا با انتخاب جنس و اندازه مناسب از آن می توان در هزینه های جاری صرفه جویی کرد.

در انتخاب شیرآلات به دلیل عدم شناخت مصرف کننده از عملکرد آب بندی هایی که توسط واشرها و زبانه های لاستیکی انجام می گردد تنها به زیبایی ظاهری و قیمت تمام شده آن نوجه می کنند و می توان گفت که در نگاه اول هیچ نوع برداشتی از میزان کارایی آن ندارند و این مرور زمان است که کارایی واقعی شیر مشاهده می گردد و طبیعتاً هم مهمترین کارایی یک شیر جلوگیری از چکه کردن و هدر رفتن سیال موجود در آن می باشد.

در این میان مهمترین عاملی که مانع از چکه کردن شیر می شود واشرها و زبانه های لاستیکی است که با هزینه بسیار اندک، عملکرد مجموعه شیر را بالا برده و هویت واقعی شیرآلات را در زمان کاربری خود حفظ می کند. لذا نمی توان از تاثیر کیفیت یک واشر و زبانه لاستیکی بر مجموعه شیر چشم پوشی کرد.

   

 

انتخاب جنس مناسب در شیرآلات بهداشتی مخصوص آب شرب و یا بر عکس در شیرآلات صنعتی انتقال سیالات نفتی و مشتقات آن و همچنین طراحی فرمولاسیون صحیح و علمی ، از عوامل مهم حفظ عملکرد واشرها و زبانه های لاستیکی به عنوان آب بندها می باشد. واشرها و زبانه های لاستیکی باید دارای خاصیتی باشند که بتوانند هنگامی که تحت فشار بسته شده اند پس از اتمام فشار به موقعیت اولیه خود برگشته و تغییر شکل ناشی از اعمال فشار را بازگردانند. اگر این ماموریت انجام نگرذدد واشرها و زبانه های لاستیکی، شکل و موقعیت تحت فشار را حفظ نکنند کارایی شیر هم خدشه دار خواهد شد.

خاصیت بازگشت به حالت اولیه پس از برداشتن فشار را در قطعات لاستیکی مانایی فشاری می گویند. این خاصیت و اندازه گیری آن در استاندارد ASTM D395B و ISO 815 به صورت ععدی بی بعد و درصدی تشریح و گزارش شده است که به صورت شماتیک در شکل نحوه اندازه گیری آنها آورده شده است.

روش های اندازه گیری مانایی فشاری قطعات لاستیکی

کارخانه اسپاد بسپار بندار این افتخار را دارد که مطابق استانداردهای جهانی با طراحی علمی فرمولاسیون های مختلف در جنس های گوناگون و دماهای کاربری مختلف به دانش ساخت واشرها و زبانه های لاستیکی با کیفیت به مراتب بیشتر و با اندازه مانایی ۳% تا ۵% از همتایان خود دست پیدا کرده و بدین وسیله موجب بالا بردن عمر و کیفیت شیرآلاتی شود که واشرها و زبانه های ساخت اسپاد بسپار بندار در آن استفاده شده است.

هم اکنون با در دست داشتن توانایی تولید محصولات با کیفیت ، این اعتماد را می دهیم که محصولات لاستیکی اسپاد بسپار بندار اثر چشم گیری بر کیفیت ، دوام و طول عمر محصولات شرکت های شیرساز خواهد گذاشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *