تعریف اورینگ متری در صنعت مکانیک

تعریف اورینگ متری در صنعت مکانیک

تعریف اورینگ متری در صنعت مکانیک


تعریف اورینگ متری در صنعت مکانیک


اورینگ متری همانند یک اورینگ معمولی می‌باشد ، اما اورینگ معمولی تفاوت‌هایی با اورینگ متری دارد. در واقع اورینگ‌ها برای آب بندی کردن در سیالات استفاده می‌شوند. اورینگ‌ها انواع مختلفی دارند که یکی از نوع اورینگ‌ها، اورینگ متری می‌باشد.

در این مقاله قصد داریم در مورد اورینگ متری صحبت کنیم و مطالبی را در مورد آن در اختیار شما قرار دهیم. به شما پیشنهاد می‌شود که تا پایان این مقاله‌ی آموزنده با پارس پلیمر همراه باشید.

اورینگ متری چیست؟

همانطور که گفته شد ، اورینگ متری مثل اورینگ معمولی می‌باشد اما با اورینگ معمولی تفاوت دارند ، تفاوت این دو در این است که اورینگ متری را می‌توان با اندازه‌ای که نیاز دارید برش بزنید و در محل مورد نظر جهت آب بندی کردن استفاده کنید ، اما اورینگ معمولی قابل برش زدن نیست. برای آب بندی کردن باید اورینگ مناسب را با اندازه‌ی مورد نظر خود تهیه کنید و آن را برش بزنید و به دوطرف بچسبانید.

اورینگ متری چگونه عمل می‌کند؟

در واقع نحوه عملکرد اورینگ متری و اورینگ‌های معمولی یکسان می‌باشد و شبیه به هم است. تغییر شکل مکانیکی اورینگ مثل اورینگ معمولی یک مانع ایجاد می‌کند که سیالات مختلف مثل آب گاز و… توانایی عبور از ناحیه و بین دو قطعه را از دست می‌دهند. در واقع عملکرد تمامی اورینگ‌ها و آب بندها به شکلی است که در مسیر عبور سیالات و گازها مانع ایجاد می‌کنند و سبب جلوگیری از عبور آن‌ها می‌شوند.

نکته: اورینگ‌های متری مدار باز می‌باشند و دو سر آن‌ها باز است و می‌توانید دو طرف آن را با چسب مخصوص به هم بچسبانید و برای آب بندی کردن استفاده کنید.

اورینگ‌ها چگونه تولید می‌شوند؟

در رابطه با تولید اورینگ‌ها باید بگوییم که اورینگ‌ها با روش اکستروژن ، قالب گیری تزریقی ، قالب گیری با فشار و قالب گیری انتقالی تولید و تهیه می‌شوند.

روش آماده سازی اورینگ متری چگونه است؟

پس از اینکه اورینگ را تهیه کردید اولین کار این است که باید قطر آن را اندازه گیری کنید ، اندازه گیری قطر اورینگ به کمک یک کولیس انجام می‌شود. در واقع فرآیند آماده سازی اورینگ متری بسیار آسان و ساده می‌باشد. فرآیند آماده سازی اورینگ متری به گونه‌ای است که باید دو سر اورینگ را به یکدیگر بچسبانید. برای چسباندن اورینگ باید از چسب مناسب خودش استفاده کنید ، برای اورینگ نیتریل می‌توانید از چسب سیانواکریلات یا همان چسب قطره‌ای استفاده کنید. البته چسب‌های سیلیکونی هم گزینه مناسبی می‌باشند ، اما استفاده از آن‌ها به دلیل دیر خشک شدن کمی سخت می‌باشد.

چگونه اندازه برش اورینگ را تنظیم کنیم؟

برای این که اندازه اورینگ متری خود را تنظیم کنید ، فقط کافی است آن را به دور محل مورد نظر خود بپیچید ، زمانی که دو نقطه به هم رسیدند ، محل برش را علامت گذاری کنید. البته به این توجه داشته باشید که برای این کار اورینگ متری را فشرده نکنید و آن را نکشید ، بلکه باید در محل خود به شکل طبیعی قرار بگیرد.

بعد از این که اندازه گیری اورینگ متری تمام شد ، اورینگ متری را بر روی تخته برش قرار دهید و به کمک یک کاتر بسیار قوی و یا تیغ جراحی و یا چیزی که بتوان با آن اورینگ را برش داد ، آن را از محل علامت گذاری شده برش دهید.

نحوه‌ی چسباندن اورینگ متری چگونه است؟

پس از طی کردن مراحل بالا ، کمی چسب را به انتهای اورینگ متری بزنید و دو طرف اورینگ را در یک راستا و بدون اینکه پیچشی در آن ایجاد شود به یکدیگر بچسبانید. و یا به زبانی دیگر ، دو طرف آن را به یکدیگر متصل کنید. چسباندن اورینگ باید طوری باشد که در طول اورینگ ، سطحی صاف و هموار داشته باشید.

نکته: وقتی دارید از چسب قطره‌ای استفاده می‌کنید ، توجه داشته باشید که بخارات ایجاد شده سمی می‌باشد و نباید آن‌ها را تنفس کنید. پس حواس خود را جمع کنید.
البته پیشنهاد ما این است که این کار را در زیر یک هود آزمایشگاهی و یا در کنار یک فن کوچک انجام دهید.

پس از چسباندن دو سر اورینگ متری به همدیگر ، می‌توانید دستگاه خود را آب بندی کنید.

سخن پایانی

شما در این مقاله با اورینگ متری و نحوه عملکرد آن آشنا شدید. همچنین شما عزیزان در این مقاله نحوه‌ی استفاده و تنظیم برش اورینگ متری را نیز مطالعه کردید ، جهت مطالعه‌ی مطالب بیشتر ، به بخش مقالات وب سایت پارس پلیمر مراجعه کرده و از مقالات آموزنده‌ی ما بهره مند شوید و لذت ببرید.

شرکت پارس پلیمر ، دارای سابقه‌ی درخشان و بیش از نیم قرن تجربه ، در زمینه تولید قطعات لاستیکی ، پلاستیکی ، لاستیک سازی و فروش اورینگ می‌باشد. مسئولیت پذیری ، کارآفرینی و هدف‌گذاری ، از ارکان اصلی این شرکت به شمار می‌رود. این شرکت در راستای تولید ملی و با تولید انواع قطعات پلاستیکی و لاستیکی ، در ابعاد و متریال مختلف ، قدمی بسیار مطمئن و پرقدرت ، در عرصه‌ی صنعت نهاده است. از محصولات این شرکت می‌توان به کاسه نمد ، اورینگ NBR ، اورینگ سیلیکون ، اورینگ وایتون ، واشر لاستیکی ، اورینگ متری و اورینگ خاوری اشاره کرد. برای مشاهده‌ی محصولات بیشتر و بررسی اطلاعات محصول ، می‌توانید به فروشگاه پارس پلیمر مراجعه کنید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *